Замовитидзвінок
Ваше ім'я:*
Введіть телефон:*
Дізнатись цін у
Ваше ім'я:*
Введіть телефон:*

Дохід від інвестицій до 10% у валюті – портал «Мінфін»

18 листопад 2021 17:21
Дохід від інвестицій до 10% у валюті – портал «Мінфін»

Журналісти ресурсу «Мінфін» встановили, скільки зможуть заробити інвестори, придбавши квартиру у Києві для подальшої здачі в оренду. Для підрахунку були обрані два комплекси від компанії «Інтергал-Буд» — ЖК CITY HUB та ЖК «Причал 8». Було визначено, що прибуток від такої інвестиції може становити майже 10% річних у валюті.

Як зазначено у матеріалі, квартири — найбільш зрозумілий і надійний спосіб інвестування. Альтернативи йому, звісно, є, але їх небагато. Перше, що спадає на думку, — депозит. Але довіряти великі суми банкам після банкопаду 2015-2016 років готові поки не всі, а дробити накопичення на вклади до 200 000 гривень, повернення яких гарантує держава, незручно. Можна спробувати вкластися в ОВДП, криптовалюту, взяти участь грошима в перспективних стартапах. Але все це клопітно, досить складно для розуміння та може бути ризиковано.

Варіант з нерухомістю позбавлений всіх цих недоліків. Тут все просто: купуєш житло, здаєш його в оренду і отримуєш пасивний дохід. Якщо потрібні гроші — продаєш. Адже квартира — це актив досить ліквідний. Особливо, якщо вона розташована в Києві.

Вибір квартир для розрахунку ґрунтувався на кількох принципах. По-перше, це мала бути новобудова, адже чим старший будинок, тим швидше квартири в ньому девальвують і менше користуються попитом серед покупців. По-друге, журналісти розглядали ті комплекси, де забудовником передбачена опція купівлі квартир з ремонтами та меблями. Такий варіант інвестиції найбільш привабливий, оскільки дозволяє зекономити на ремонтних роботах  кошти та час.

Окрім того, враховувались фактори транспортної розв’язки та інфраструктури, адже квартири мають користуватись попитом серед потенційних орендарів. А чим краще розташування будинку та чим більше об’єктів торгівлі та різних сервісів на території комплексу і поруч з ним — тим вірогідніше здати квартиру швидко та максимально вигідно.

У підсумку були прораховані суми інвестицій у купівлю одно- та двокімнатної квартири у кожному із зазначених комплексів та кошти, які інвестор зможе отримувати з оренди об’єктів.  Навіть найбільш невигідний для інвестора варіант з подальшою офіційною здачею житла та сплатою податків принесе йому дохід мінімум 6,18% річних у валюті. Для порівняння: прибутковість валютного банківського депозиту після сплати прибуткового податку та військового збору сьогодні становить близько 2% річних. Якщо вистачить мужності розібратися з непростою процедурою вкладень в ОВДП, то тут можна заробити трохи більше — близько 3,7%. Житлова нерухомість при цьому може принести майже вдвічі більший дохід.

Подробиці розрахунків та опис житлових комплексів у повній версії матеріалу.